زیر سیستم پخش گرم

  1. خانه
  2. زیر سیستم پخش گرم

  ماژول پخش گرم (Hot sale ) 

یکی از روشهای  متداول در شرکتهای پخش مویرگی ، پخش گرم ( Hot sale ) میباشد که به معنای فروش در محل مشتری است  .در این نوع از فروش ،  ویزیتور (فروشنده)  همراه  با راننده و ماشین حامل محصولات به سراغ مشتریان رفته و عملیات ویزیت ، صدور فاکتور و تحویل بار را  بصورت لحظه ای (آنلاین ) در همان محل انجام میدهند. این فروش در مرکز ثبت شده، بنابراین همیشه آمار فروش به روز و در لحظه می‌باشد.

این مدل از توزیع در محصولاتی که عمدتا تاریخ انقضای کوتاهی دارند مانند برخی مواد غذایی و لبنیات و علی الخصوص شیر  و بستنی که مدت زمان انقضای آن بسیار کوتاه است کابرد دارد. همچنین در این روش  نیازی به  ویزیتور مستقل نبوده و  بدلیل تلفیق کار فروش و وصول و توزیع همزمان ، هزینه نیروی انسانی کمتری دارد.

یکی از  معایب  و مشکلات رایج در اینگونه توزیع که با کمک تبلت و دیگر وسایل متصل به  اینترنت انجام میپذیرد قطعی زیاد اینترنت میباشد که موجب میگردد ارتباط راننده و مرکز قطع شده و عملیات فروش انلاین مختل گردد. نرم افزار رایمند برای این مشکل راه حل مناسب و کاربردی اتخاذ نموده بطوریکه  با استفاده از بانک اطلاعاتی موقتی که در تبلت فعال نموده است، در اوقاتی که به هر دلیل ارتباط بین مرکز و راننده قطع گردد، اطلاعات مربوط به صدور فاکتور را به صورت موقت در بانک اطلاعاتی داخل تبلت ذخیره نموده و در اولین برقرای ارتباط این اطلاعات را به مرکز ارسال می‌نماید. به این ترتیب در زمانهایی که بین تبلت و مرکز ارتباطی برقرار نباشد نیز کار فروش مختل نشده و فروشنده می‌تواند به راحتی فاکتور های خود را صادر نماید.

فهرست