مدیریت ارتباط و وفاداری مشتری CRM

  1. خانه
  2. مدیریت ارتباط و وفاداری مشتری CRM

زیرسیستم مدیریت ارتباط با مشتری  CRM

مفاهیم ارتباط با مشتری یا CRM به تمام قواعد و باید  و نبایدهایی اطلاق میگردد که در ارتباط با مشتریان شرکت وجود دارد. چگونگی این ارتباط و الزامات آن به سیاستهای سازمان نیز بستگی دارد. این ارتباط بیشتر در سه حوزه  زیر جایگاه دارد  که به جمع این پروسه ها حوزه CRM اطلاق میکنیم  :

  • بازاریابی یا مارکتینگ :

 به معنی ثبت و ضبط تمام فعالیت های سازمان و تعاملات با مشتریان بالقوه میباشد. این تعاملات از هدف گذاری جریان فروش تا ارسال مستندات و تماس و بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی و … را شامل میشود.

  • فروش :

به معنی تعریف قواعد فروش و ثبت اسناد فروش است. سیستم فروش قابلیت های بسیاری شبیه قیمت گذاری – کنترل اعتبار – عامل گذاری – نمونه – کنترل تعدادی با انبار – کنترل تعدادی با خزانه و صورت حساب تسویه فاکتورها و… را پشتیبانی می کند. سیستم فروش رایمند فروش خدمت و کالا را همزمان پشتیبانی نموده  و قابلیتهای ویژه ای را برای کنترل جریان فروش به شکل مویرگی و سرد یا گرم یا سرد و گرم را دارا میباشد. همچنین نسخه فروشگاه اینترنتی رایمند (سپارش)  مسیر ساده ای را برای مشتری در راستای تجارت الکترونیک و خرید مستقیم از شرکت  مهیا می کند.

  • خدمات پس از فروش   

 سیستم خدمات پس از فروش نیز برای سازمان هایی است که محصول خود را پس از فروش پشتیبانی و پشتیبانی نرم افزار می کنند و جریان نگهداری محصول و سرویس های لازم به مشتریان را پشتیبانی می کند.

فهرست